Adres Parafii:
Plac Jana Pawła II 2-3
58-100 Świdnica | tel. 530 853 425
Get Adobe Flash player

Grupy parafialne

Żywy Różaniec

rozaniec„Żywy Różaniec” jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy.

Modlitwa różańcowa, powszechnie znana i wielokrotnie polecana przez papieży, zyskała popularność dzięki wspólnotowej formie modlitwy, zainicjowanej przez sługę Bożą Paulinę Jaricot w Lyonie w 1826 r. Założone przez nią Stowarzyszenie Żywego Różańca zatwierdził papież Grzegorz XVI konstytucją Benedicentes Domino w 1832 r. W Polsce praktyka Żywego Różańca stała się znana już pod koniec XIX wieku.

Czytaj więcej: Żywy Różaniec

Liturgiczna Służba Ołtarza

Króluj nam Chryste!

Zawsze i wszędzie!

alt

arcybractwo

 Arcybractwo Straży Honorowej

 Najświętszego Serca Pana Jezusa
 

Działa przy katedrze w Świdnicy, założone zostało 21 października 1995 roku. Dokonało się to w obecności ks. Zdzisława Sosnowskiego oraz dyrektora Arcybractwa Straży Honorowej, który na tę uroczystość przyjechał z Krakowa.

Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, jako stowarzyszenie, działa na całym świecie, z centralą w Paray-Le-Monial we Francji. Zrodziło się z wielkiego pragnienia czcicielki Boskiego Serca, s. Marii Bernard, a która inspirację czerpała z objawień Pana Jezusa św. s.Marii Małgorzacie Alacoque.

Czytaj więcej: Arcybractwo

Koło Rodziny Radia Maryja

przy parafii Katedralnej pw. Św. Stanisława BM i Św. Wacława w Świdnicy

 


Koło Rodziny Radia Maryja wspiera modlitwami i ofiarami Dzieła Ewangelizacji prowadzone przez Ojców Redemptorystów: Radio Maryję, Telewizję Trwam, Szkołę Niedzielną, budowę kościoła.

Czytaj więcej: Rodzina

 • "Szukajcie Pana gdy się pozwala znaleźć"

   
 • Msze święte w niedziele

  7.00, 8.30, 10.00,
  11.30, 13.00, 18.00

  Msze święte w tygodniu

  6:30, 9:00, 12:00, 18:00

  Msza św. w Kaplicy
  Matki Bożej Świdnickiej

  Sobota godz. 6.30

  Czwartek godz. 16.00 (trydencka)

WYSZUKIWARKA

Copyright © Parafia śśw. Stanisława i Wacława w Świdnicy. Wszelkie prawa zastrzeżone.